+90 (544) 639 61 19
Blog

Ahşap Panjur Kapak

Panjur Kapak

Panjur tarihi aslında çok eski zamanlara dayanaktadır. Tahmini 1800 lü yıllarda kullanılmaya başlandığı söylenir. Tasarım olarak şık ve oldukça göze hitap eden bir görüntüsü vardır.

#panjurkapak tasarımlarımızda tercih etmemizin sebeplerini sıralayacak olursak;

1-Hafiflik

Fırınlı ağaçla imal ettiğimiz panjurlar sıralı ve ince kayıtlardan oluşmaktadır incelik sayesinde hem kapakta bütünlük, hem de kapağın oldukça hafif olması sağlamaktadır.

2-Görsel

Panjurun eğimli dizilmesi ve aynı sıradan düz bir şekilde çerçevenin içinde olması görsel olarak eskilerden beri tercih edilmektedir.

3-Nefes!

Açık panjurlar sayesinde dolaplar daima nefes alır, oluşabilecek kötü kokulara engel olur ve mobilyanın daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

4-Toz

Odada oluşan tozlar panjurun eğimi sayesinde dolaba girmesini en aza indirger.

5-Eğim

Ahşap malzeme sürekli çalışmaktadır özellikle uzun ahşapların her zaman çalışma riski vardır. Güneşi ve nemi gördükçe eğilip bükülebilmektedir. Panjur kapakta ise bu risk oldukça minimize edilmiştir. Birbirine geçme sistemle bağlanan çıtalar uzun çerçeveyi birlikte tutarak kenetlemektedir. Bu sayede düz ahşap kapağa göre oldukça kullanışlıdır.

SEPETİM 0

GİRİŞ YAP

Hesabını Oluştur

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Şifremi Sıfırla

Şifreni mi unuttun? lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

Bize yazın
Sipariş ver
Merhaba
Size Nasıl Yardım Edebilirim?