+90 (544) 639 61 19
Blog

Montessori Yatak – Korkuluksuz Yatak

Montessori Yatak

Montessori Yatak – Korkuluksuz Yatak

Montessori yatak konseptinde tasarımsal olarak farklı çeşitlere rastlamak mümkündür. Korkuluk bulunan ve bulunmayan modeller de buna örnek olarak verilebilir. Ebeveynlerin genel tercihi çevresi kapalı korkuluklu olsa da, çevresi tamamen açık adeta yer yatağı gibi görülen modeller de tercih edilebiliyor. Çocuğunun fiziki ve karakteri bu tercihte ciddi bir rol oynamaktadır. Aslında felsefeye göre çocuğun yatağa kolayca ve yardım gerekmeksizin girmesi ön görülür. Buna göre korkuluksuz modeller Montessori felsefesine daha uygundur.

Çok hareketli çocuklar için kapı girişi dışında korkuluk bulunan modelde annelerin de içi daha rahat edebilir ve çocuğunun güvende olduğunu hisseder. Çocuğunu bıraktığı yerde bulamayan ve hiper aktif çocuğu olan ebeveynler için korkuluk kullanılması oldukça faydalıdır. Montessori felsefesine göre çocuğun ebeveyn bağımsız olarak yatağına giriş çıkışı yapabilmesi önemlidir. Hem bağımsız hemde güvenli olmasını isteyen ebeveynler kapı seçeneğini kullanabilir. Bu nedenle kapı girişinin olması, korkuluklara rağmen çocuk için yeterince bağımsızlık sağlar.

Korkuluk bulunmayan modeller ise çocuğun yaklaşık 3 yaşından büyük olduğu dönem için kullanıma uygun görülebilir. Çocuk artık hareketlerinde daha stabil ve kararlıdır. Bu şekilde kendi vücuduna daha hakim olabilir. Tabii daha öncesinde de korkuluk bulunmayan yatak kullanmak mümkündür. Genel olarak ailelerin tercihine, çocuğun karakter ve fiziksel durumuna bağlı yatak seçimi, her aileye göre değişebilmektedir.

Malzeme

Görseldeki Montessori yatak yüksek kaliteli kayın ağacından üretilmiştir. Ahşabın ham halinden üretilen montessori yataklar modüler sistem veya manuel vidalama sistemi ile birlikte monte edilebilmektedir. Eline tornavida alabilen her birey bu işlemi kolaylıkla yapabilir. Tabi işin daha kolaylaştırıcı yanı ise şarjlı vidalama ürünleri kullanmaktır. Ham olarak hazırlanır, isteğe göre boyama işlemi yapılabilmektedir.

Nakliye ve Kurulum

İstanbul içi nakliye mevcut olup dilerseniz kurulum hizmeti de alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerine anlaşmalı kargo ile gönderim sağlanmaktadır.

SEPETİM 0

GİRİŞ YAP

Hesabını Oluştur

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Şifremi Sıfırla

Şifreni mi unuttun? lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

Sohbete Başla
1
Sohbet Et
Size nasıl yardımcı olabilirim?🤗